Op maandag 22 september 2025 om 20:00 uur gaan we in de Balie in Amsterdam samen met drie van onze jonge ervaringsdeskundigen in gesprek met mensen die verandering van het schuldensysteem in gang kunnen zetten: schuldeisers en politici die verantwoordelijk zijn voor 'het systeem'. De jongeren staan centraal, zij hebben ervaren hoe het is om al jong verstrikt te raken in de schulden en op zoek te gaan naar hulp.
We organiseren deze avond in samenwerking met De Balie en met Kansfonds, een van onze langlopende naaste partners. Samen met Kansfonds zetten we het afgelopen jaar de pilot van het onderzoeksproject 'Schuldenvrij' op. Tijdens dit event zullen de uitkomsten van dit project ook aan bod komen.
Zo makkelijk als het is om in de schulden te raken, zo moeilijk is het om er weer uit te komen. Zeker voor jongeren. Wat is ervoor nodig om schuldhulp beter bij hun realiteit aan te laten sluiten?
Layla Badoella, Tiffany Stuart en Laura – drie van de deelnemers aan het pilotonderzoek en inmiddels ervaringsdeskundige bij Stichting ONSbank – nemen plaats op het podium om hun persoonlijke verhalen en inzichten te delen en in gesprek te gaan met de schuldeisers en beleidsmakers.
In wisselende samenstellingen schuiven de volgende gasten aan in drie panelgesprekken: Jurgen Nobel (Staatssecretaris Participatie en Integratie), Fred Dukel (Algemeen Directeur Sociale Zaken en Werkgelegenheid Gemeente Den Haag), Jeroen Scharenborg (Manager Onderwijsvolgers, DUO), Bjorn Meijer (Unitmanager Dienstverlening, De Belastingdienst).
Ook Patricia Platell (programmaleider Kansfonds), Willem Los (schuldrustcoach Stichting ONSbank) en Hester Apeldoorn (directeur Stichting ONSbank) denken mee over o.a. onderstaande vraagstukken.
Wat is er nodig om jongeren snel en passend te helpen? Kan schuldproblematiek met meer coulance in de kiem gesmoord worden? En hoe zorgen we ervoor dat ook publieke instanties jongeren met vertrouwen benaderen en oog hebben voor hun perspectief?
📅 Datum: Maandag 22 september 2025
🕗 Tijd: 20:00 uur
📍 Locatie: De Balie, Amsterdam
Mis het niet en bestel een ticket:
We hopen je op 22 september te zien!
PERS: Heb je interesse om te publiceren naar aanleiding van deze bijzondere avond?
Neem dan contact op met onze communicatiemanager: e.vanloon@onsbank.nl. Zeker in het geval je een van de jongeren of de sprekers wilt interviewen, horen we graag vooraf van je.